DomůVýtvarné uměníArchitekturaLiteratura, film, fotografieHudbaCestováníTuristikaPřírodaVěda a zdravíVěda a technikaSexO všem možnémO násOblíbené blogyOstrov Jamese Bonda

7. března 2012 v 10:03 | Miloš |  Příroda
Ostrov Jamese Bonda je pěkným příkladem marketingového využití názvu v reklamě. V thajském Phuketu z letáků všech cestovních kanceláří, které jsou na ulici vedoucí souběžně s pláží Patong na každém kroku, se na čelných místech vyjímají reklamy na James Bond Island a Phi Phi Island. Ten druhý si zahrál ve filmu Pláž s Leonardem DiCapriem a ostrov Jamese Bonda zase v epizodě The Man with the Golden Gun z r. 1974 o agentu 007 Jamesi Bondovi. Ostrov je zajímavý svým profilem ve tvaru písmene V, má asi 20 m na výšku a patří do skupiny ostrovů v Phang Nga Bay. Ve skutečnosti se jmenuje Ko Tapu, místní však velmi rychle pochopili, že lépe se díky popularitě seriálu o agentu 007 bude prodávat pod názvem James Bond Island.


Ve známé scéně s Rogerem Moorem v hlavní roli tvoří kulisu pistolnického souboje.

Na ostrov se pořádají celodenní výlety, turisté mají na lodi zajištěno občerstvení (ovoce, kávu, čaj, nealkoholické nápoje a dostanou i oběd). Trasa přitom zahrnuje zastávky na řadě dalších ostrovů, na jednom jsou opice, a to včetně koupání. Na malých člunech navštíví i krápníkovou jeskyni (mnohem skromnější, než které známe od nás nebo ze Slovenska). Kupodivu však na prohlídku samotného místa, které je zlatým hřebem výletu a hlavním lákadlem turistů, je v programu vyhrazeno pouze asi 15 minut. Zřejmě je to i tím, že k sousednímu ostrovu s malou pláží, odkud je na něj nejlépe vidět, přijíždí jedna loď za druhou a brzy by se tam návštěvníci nevešli, vzhledem ke kalné vodě se ke koupání toto místo stejně moc nehodí. Čas však úplně stačí k obhlídce, fotografování a koupi nějaké cetky v krámcích. Ve zmíněném videu je ostrov Jamese Bonda pěkně vidět z leteckého pohledu (od 1:33), žádné krámky na sousedním ostrovu se v záběru nevyskytují, dnes už zabírají celou šířku ostrova.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lisi | Web | 14. prosince 2012 v 11:17 | Reagovat

To je neuvěřitelné. Podle té trčící skály uprostřed musí být široce rozpoznatelný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama